KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13363032

nr 1336 3032

Dionis Bennassar

(1904-1967), Spanien

Oljemålning, Mallorca. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 45x54 cm

Dionís Bennàssar, spansk bildkonstnär född på Mallorca 1904, död 1967.

Utrop:

22.000 kr

Såld:

20.000 kr

måndag 29 juni 2020
kl 18:38:36

29/6 17:29:32 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 29 jun

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Dionis Bennassar

Läs mer om Dionis Bennassar