KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13363032
*
nr 1336 3032
Dionis Bennassar
(1904-1967), Spanien
Oljemålning, Mallorca. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 45x54 cm
DionÃs Bennà ssar, spansk bildkonstnär född pÃ¥ Mallorca 1904, död 1967.
Följerätt
Utrop:
22.000 kr
Såld:
20.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2020
kl 18:38:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/6 17:29:32
1
Vinnande bud
- Klassiska
29 jun
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Dionis Bennassar
DionÃs Bennà ssar, spansk bildkonstnär född pÃ¥ Mallorca 1904, död 1967.
Läs mer om Dionis Bennassar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dionis bennassar europa mallorca olja olja på pannå oljemålning oljemålningar spanien spansk spanska sydeuropa
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
*
Dionis Bennassar
DionÃs Bennà ssar, spansk bildkonstnär född pÃ¥ Mallorca 1904, död 1967.
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Dionis Bennassar
nr 1336 3032
Dionis Bennassar
(1904-1967), Spanien
Oljemålning, Mallorca. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 45x54 cm
DionÃs Bennà ssar, spansk bildkonstnär född pÃ¥ Mallorca 1904, död 1967.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 22.000 kr |
Såld: | 20.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/6 17:29:32 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
29 jun
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Dionis Bennassar
DionÃs Bennà ssar, spansk bildkonstnär född pÃ¥ Mallorca 1904, död 1967.Läs mer om Dionis Bennassar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dionis bennassar europa mallorca olja olja på pannå oljemålning oljemålningar spanien spansk spanska sydeuropa
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19